Poraz od Mladosti, rival u plej-ofu je MZT

Košarkaški klub Sutjeska poražen je večeras od Mladosti 88:80 u posljednjem meču regularnog dijela NLB ABA2 lige.

Sutjeska sa osme pozicije ide na završni turnir, koji se od 13. do 17. aprila održava u Skoplju. Rival u četvrtfinalu je domaćin turnira, MZT.

Naša ekipa je dobro počela meč i u prvoj četvrtini imala i devet poena prednosti (24:15). U drugoj četvrtini Mladost je nakon serije 8:0 prvi put povela (28:26).

KK Sutjeska je odgovorila, nakon toga uzvratila serijom 8:0 i stigla do vođstva 41:35. Poslije toga bilo je 46:40 za Sutjesku, a onda je u finišu prvog i početkom drugog poluvremena Mladost napravila seriju 16:0 i prvi put došla do dvocifrene prednosti – 56:46.

U četvrtoj četvrtini Sutjeska je imala i 17 poena minusa (78:61), ali je uspjela da u završnicu meča uđe sa jednocifrenim zaostatkom. Nažalost, do preokreta nije došlo.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Radosav Spasojević sa 23 poena, pet skokova i indeksom 25. Miloš Koprivica je imao 14 poena i devet skokova, a Bogdan Bojić 13 poena. Ilija Varajić i Adi Zahiragić su meč završili sa po 10 poena.

Sutjeska regularni dio sezone u ABA2 ligi završava sa sedam pobjeda i šest poraza.