Izvještaji, Vijesti

Poraz od Krke u drugom meču u Širokom Brijegu

Sutjeska je danas izgubila od Krke 88:63 u drugom meču na “balonu” u Širokom Brijegu.

Nakon ove utakmice ekipa je na skoru od sedam pobjeda i pet poraza i u nedelju (18) protiv Sloge igra odlučujući meč za plasman na završni turnir.

U timu zbog povrede danas nije bilo Miloša Koprivice. Ekipa je utakmicu otvorila agresivnom, snažnom igrom u odbrani. Početak meča je obilježila dobra defanziva i mali broj poena, a Sutjeska je nakon poena Miloša Popovića povela 9:8. Potom se igralo koš za koš, da bi Krka nakon 10 minuta imala tri poena viška – 15:12.

Drugu četvrtinu bolje je otvorila Krka, sa pet vezanih poena stigla do plus devet (23:14), da bi nakon nove serije 5:0 rival otišao na 13 poena prednosti – 29:16.

Nakon 37:26 za Krku, Sutjeska je odgovorila dobrom igrom, napravila seriju 7:0 i poslije trojke Vedersa prišla na minus tri – 37:34. Tada je slovenačka ekipa postigla pet vezanih poena, povela 42:34, ponovo se odlijepila i na odmor otišla sa devet poena prednosti – 47:38.

U trećoj četvrtini je Sutjeska uspjela da priđe na pet poena zaostatka, bilo je 51:46, ali je rival još jednom uspio da se odlijepi i stekne dvocifrenu prednost (58:48), koju je čuvao do kraja utakmice.

Najefikasniji je bio Majkl Veders sa 19 poena. Mašan Vrbica je ubacio 17, a Miloš Popović 14 poena.