Poraz na startu šampionata

Večeras je počeo domaći šampionat, a u prvom kolu košarkaški klub Sutjeska je izgubio na domaćem terenu od SC Derbija 81:72.

“Studenti” su bolje otvorili meč, a nakon deset minuta igre imali sedam poena prednosti – 21:14. U 2. četvrtini Sutjeska je zaigrala agresivnije u odbrani, vratila se u utakmicu, ali je nakon 20 minuta igre bilo plus tri za goste – 35:38.

Košarkaši Derbija su u 2. poluvremenu imali i 17 poena prednosti (64:47), ali Sutjeska nije odustajala. U finišu meča Sutjeska je imala nekoliko napada za priključak, ali su košarkaši SC Derbija odbili svaki nalet i slavili 81:72.

Najefikasniji u košarkaškom klubu Sutjeska bio je Jovan Vojinović sa 17 poena i 5 asistencija. Adi Zahiragić je imao 10 poena, 4 skoka i 6 asistencija.

Večeras je prvi takmičarski meč za Sutjesku odigrao i Miloš Koprivica, koji je propustio turnir na Zlatiboru. Meč je završio sa 8 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

Kod gostiju 24 poena Andrije Slavkovića i 13 Borisa Tišme.

U narednom kolu košarkaški klub Sutjeska gostuje Lovćenu.