Вијести, Извјештаји

Пораз на старту шампионата

Вечерас је почео домаћи шампионат, а у првом колу кошаркашки клуб Сутјеска је изгубио на домаћем терену од СЦ Дербија 81:72.

“Студенти” су боље отворили меч, а након десет минута игре имали седам поена предности – 21:14. У 2. четвртини Сутјеска је заиграла агресивније у одбрани, вратила се у утакмицу, али је након 20 минута игре било плус три за госте – 35:38.

Кошаркаши Дербија су у 2. полувремену имали и 17 поена предности (64:47), али Сутјеска није одустајала. У финишу меча Сутјеска је имала неколико напада за прикључак, али су кошаркаши СЦ Дербија одбили сваки налет и славили 81:72.

Најефикаснији у кошаркашком клубу Сутјеска био је Јован Војиновић са 17 поена и 5 асистенција. Ади Захирагић је имао 10 поена, 4 скока и 6 асистенција.

Вечерас је први такмичарски меч за Сутјеску одиграо и Милош Копривица, који је пропустио турнир на Златибору. Меч је завршио са 8 поена, 2 скока и 3 асистенције.

Код гостију 24 поена Андрије Славковића и 13 Бориса Тишме.

У наредном колу кошаркашки клуб Сутјеска гостује Ловћену.