Pobjeda u derbiju protiv Podgorice

Sutjeska je sinoć savladala Podgoricu 94:90 u 20. kolu Prve crnogorske košarkaške lige.

Ekipa je igrala bez Tomaševića, Popovića, Bojića i Koprivice, stigla do 15. pobjede i učvrstila se na prvom mjestu na tabeli.

Sutjeska je odlično otvorila meč, povela 6:0, a prve poene primila poslije dva i po minuta.

Kako je prolazilo vrijeme u prvoj četvrtini, tako je prednost Sutjeske rasla, pa je poslije poena Vujovića sa penala bilo 19:7.

I napad i odbrana su u tim momentima dobro funkcionisali, Sutjeska je održavala dvocifrenu prednost, a poslije trojke Vulevića ponovo je bilo plus 12 – 34:22.

Ipak, u drugoj polovini druge četvrtine je uslijedio mali pad, ekipa je četiri minuta bila bez poena, a Podgorica je napravila seriju 11:0, preokrenula, prvi put povela i na poluvrijeme otišla sa četiri poena prednosti – 48:44.

Sutjeska je drugo poluvrijeme otvorila odlično, pogodili su Vrbica, Vujović, Ros i Veders, pa je naša ekipa napravila seriju 10:0 i preokrenula – 54:48.

Sutjeska je do kraja meča održavala vođstvo, momci su odigrali odličan meč i u neizvjesnom finišu stigli do zaslužene pobjede.

Najefikasniji je bio Ros sa 29 poena i četiri asistencije. Veders je upisao 20 poena, uz pet skokova i četiri asistencije, a Vrbica 18 poena i pet asistencija.

Bošković je meč završio sa 14 poena i šest skokova, Vujović je imao 10 poena i šest skokova, a Vulević tri poena.