Pobjeda na Cetinju

Košarkaški klub Sutjeska je večeras savladao u gostima Lovćen (79:75) u 2. kolu domaćeg šampionata.

Lovćen je bolje otvorio meč, tokom 1. poluvremena bio u vođstvu, ali je nakon 20 minuta igre bilo neriješeno – 36:36.

U drugom poluvremenu košarkaški klub Sutjeska je bio bolji rival, u drugoj polovini 3. četvrtine stigao do prednosti, koja je nakon 30 minuta iznosila šest poena – 62:56.

Sutjeska prednost do kraja nije ispuštala i na kraju je zasluženo slavila.

Najefikasniji u timu Sutjeske bio je Vladimir Tomašević sa 22 poena (5/8 za dva, 4/6 za tri), pet skokova, što mu je donijelo 25 indeksnih poena.

Radosav Spasojević i Jovan Vojinović ubacili su po 9 poena. Adi Zahiragić, Ilija Goranović i Ilija Varajić su meč završili sa po osam poena, Radoje Vujošević je ubacio sedam, Vasilije Milović pet, a Miloš Koprivica tri poena.

U narednom kolu košarkaški klub Sutjeska dočekuje Ibar.