Pobjeda na Cetinju

Sutjeska je večeras u 22. kolu Prve crnogorske košarkaške lige savladala Lovćen na Cetinju 80:77.

Nakon večerašnjeg trijumfa ekipa je na skoru od 18 pobjeda i dva poraza, a u narednom kolu, u nedjelju (18) dočekuje Jedinstvo.

Poslije poena Otaševića Sutjeska je povela 9:3, a nakon serije 10:0 bilo je plus 13 – 26:13.

Kada je Spasojević pogodio trojku ekipa je kompletirala seriju 8:0 i stigla do 19 poena prednosti (40:21), da bi poslije trojke Mitrovića Sutjeska imala maksimalnih plus 21 (43:22).

Lovćen je tada odgovorio sa devet vezanih poena i smanjio na 43:31, da bi do kraja prvog poluvremena Sutjeska vezala pet poena i na odmor otišla sa plus 17 – 48:31.

Početkom drugog poluvremena rival je nakon serije 11:0 prišao na minus šest (51:45), ali je Barović novim poenima našoj ekipi donio plus 11 – 62:51.

Početkom posljednje četvrtine Lovćen je prišao na minus četiri (63:59), potom je Sutjeska otišla na 66:59, a poslije serije 9:0 bilo je 14 razlike (75:61).

Domaćin se nije predavao, prišao je na 75:67, a 26 sekundi prije kraja i na 77:72.

Potom je Vojinović pogodio jedno slobodno bacanje (78:72), Lovćen odgovorio trojkom (78:75), a Spasojević takođe bio polovičan sa penala (79:75).

Dvije sekunde prije kraja Lovćen je prišao na 79:77, a onda je Vojinović sa penala postavio konačan rezultat.

Najefikasniji je bio Spasojević sa 21 poenom.

Vojinović je imao 12, Barović 11, a Mitrović 10 poena.