Fantastična igra i velika pobjeda

Veličanstvena igra od prvog do posljednjeg minuta i velika pobjeda u ABA2 ligi – Sutjeska je danas na Zlatiboru savladala Borac iz Banjaluke 80:72.

Nakon tri “balona” ekipa je u vrhu tabele sa skorom od šest pobjeda i jednog poraza!

Početak utakmice pripao je rivalu, koji je realizovao prva tri napada, poveo 5:0, pa 8:2 što je bila najubjedljivija prednost u prvom periodu.

Sutjeska je prvoj četvrtini igrala na krilima Mašana Vrbice (11 poena u tom periodu), polako topila zaostatak, igrala dobro na oba kraja terena da bi u finišu preko Miloša Popovića stigla do prvog vođstva (23:22).

Nakon 10 minuta bilo je 27:24 za Sutjesku, da bi u drugoj četvrtini naš tim postigao četiri vezana poena, a onda je poslije koša Vladimira Tomaševića bilo i 35:26. Uspio je onda Borac da priđe i da u drugom dijelu druge četvrtine konstantno bude na dva poena minusa, jednom i na minus jedan (43:42), da bi na poluvremenu bilo 45:44 za našu ekipu.

Drugo poluvrijeme Sutjeska je otvorila serijom 8:0 (po trojka Vrbice i Miloša Popovića, te dva poena Vrbice) za vođstvo (53:44), a zahvaljujući sjajnoj odbrani rival je tri minuta bio bez poena.

Poslije koša Popovića bilo je 55:46, da bi Borac uspio da napravi seriju 8:0 i priđe na 55:54. Tada je trojku pogodio fenomenalni Popović, da bi nakon četiri vezana poena Miloša Koprivice bilo 62:55, a poslije 30 minuta 64:56.

Četvrta četvrtina počela je sa osam vezanih poena Borca (64:64). Naša ekipa je skoro tri minuta bila bez poena, a onda je napravila seriju 9:0, povela 73:64 i riješila meč.

Mašan Vrbica, Miloš Popović i Vladimir Tomašević su ubacili po 20 poena, a Miloš Koprivica 13.