Dobra igra i pobjeda nad Lovćenom u derbiju

Sutjeska je večeras u 9. kolu Prve crnogorske košarkaške lige pobijedila Lovćen 84:64.

Ekipa je večeras upisala sedmu pobjedu u ligi i na prvom mjestu se izjednačila sa Teodom i Podgoricom.

Lovćen je samo jednom vodio na utakmici (3:0). Nakon toga Jovan Vojinović je postigao osam poena zaredom i Sutjeska je povela 8:3, da bi, poslije trojke Stefana Mitrovića, bilo 18:10.

Prvu dvocifrenu prednost Sutjeska je stekla nakon trojke Nikole Kočovića (21:10), poslije trojke, koju je pogodio Đorđe Otašević bilo je plus 15 (27:12), a nakon prodora Ilije Goranovića plus 16 – 34:18.

Lovćen je do kraja prvog dijela smanjio na 41:27, da bi početkom treće četvrtine napravio seriju 8:0 i prišao na 41:35.

Na seriju Lovćena je odgovorio Filip Barović sa četiri poena, pa je ekipa ponovo stekla dvocifrenu prednost – 45:35.

Ali, gosti se nisu predavali, pa su početkom četvrte četvrtine prišli na samo dva poena zaostatka – 54:52. Tada je uslijedila serija Sutjeske 10:0, ekipa je otišla na plus 12 (64:52) i sačuvala pobjedu. Do kraja meča Sutjeska je imala i 23 poena prednosti (84:61, poeni Otaševića).

Najefikasniji je bio Miloš Vujović sa 14 poena. Andrej Vulević je imao 11, Jovan Vojinović devet, a Đorđe Otašević, Stefan Mitrović, Miloš Jović i Pavle Đurišić po osam.

Filip Barović i Nikola Kočović su imali po šest, Radosav Spasojević četiri, a Ilija Goranović dva poena.

Utakmica je počela minutom ćutanja u znak sjećanja na košarkašku legendu, Dejana Milojevića, koji je preminuo u srijedu u 47. godini.

Sutjeska u utorak (19) gostuje Jedinstvu.