Izvještaji, Vijesti

Poraz od Bosne u Sarajevu

Sutjeska je večeras poražena od Bosne u Sarajevu (78:74) u 2. kolu NLB ABA2 lige.

Nakon večerašnjeg meča Sutjeska ima po pobjedu i poraz, a u narednom kolu, 24. oktobra će igrati u Nikšiću protiv Vojvodine.

Sutjeska je u prvoj četvrtini vodila 17:14, a onda je Bosna napravila seriju 10:0 i povela 24:17.

Domaćin je tokom druge četvrtine imao i maksimalnih 15 poena prednosti (38:23), a na odmor otišao sa plus 12 – 45:33.

Sutjeska je u trećoj četvrtini odgovorila, napravila seriju 9:0 i prišla na 47:42, a poslije poena Mitrovića bilo je 55:51 za Bosnu.

Bosna je tokom četvrte četvrtine opet stekla dvocifrenu prednost (65:55), ali je ponovo naša ekipa reagovala, poslije poena Spasojevića i Mitrovića prišla na 65:60, a u poslednji minut ušla sa dva poena minusa – 73:71.

Ipak, Bosna je u sledećem napadu stigla do poena (75:71), potom je Vebster pogodio trojku (75:74), ali je domaćin već u narednom napadu bio precizan za tri poena i na kraju stigao do pobjede.

Najefikasniji je bio Starovlah sa 16 poena. Vojinović i Mitrović su imali po 11, a Barović i Spasojević po 10 poena.