Pobjeda u Kotoru, sjajna partija Spasojevića

Sutjeska je večeras u 20. kolu Prve crnogorske košarkaške lige savladala u gostima Kotor 89:75.

Nakon poraza u prethodnom kolu u Pljevljima, ekipa je pokazala reakciju, odigrala dobar meč i upisala još jednu pobjedu, koja nas primiče cilju, a to je plasman u NLB ABA2 ligu naredne sezone.

Nakon ovog meča Sutjeska je lider na tabeli sa 16 pobjeda i dva poraza.

U sastavu večeras nije bilo Barovića, Tomaševića i Bojića.

Nakon serije 8:0 Sutjeska je u prvoj četvrtini povela 17:8, da bi poslije trojke Spasojevića bilo 29:22.

Tada je domaća ekipa napravila seriju 7:0 i izjednačila (29:29), a u finišu prvog poluvremena nakon serije 6:0 i povela – 39:37.

Na poluvremenu je bilo neriješeno (42:42), a onda je Sutjeska u trećoj četvrtini zaigrala furiozno. Nakon vođstva Kotora (45:44), ekipa je napravila seriju 25:2, povela 69:47 i riješila pitanje pobjednika.

Poslije poena Spasojevića ekipa je imala maksimalna 23 poena prednosti (72:49), pa je domaćin do kraja ublažio poraz.

Blistao je Spasojević sa 29 poena (6/10 za tri), šest skokova i četiri asistencije.

Kočović je imao 15 poena i šest skokova, a Mitrović 14 poena i pet asistencija.

Đurišić je imao 12 poena i četiri skoka.