Вијести, Извјештаји

Побједа против Приморја пред дерби са Подгорицом

Лако и рутински – тако би могла да се опише вечерашња побједа Сутјеске над Приморјем (87:75) у 8. колу Прве црногорске кошаркашке лиге.

Екипа се након пораза у претходном колу вратила на побједнички колосјек и у сриједу је очекује дерби шампионата – дуел са Подгорицом у Никшићу (20.30). Након вечерашње побједе и Сутјеска и Подгорица имају по шест тријумфа и један пораз и дијеле прво мјесто на табели.

Вечерас је од старта било јасно да Сутјеска жели што прије да затвори меч. Јака, агресивна, одлична одбрана приморала је домаћина на тешке, непрецизне шутеве, док је напад Сутјеске функционисао добро. Екипа је погађала са сваког краја терена, а након слободних бацања Милоша Копривице, на 6:50 до краја прве четвртине, први пут стекла двоцифрену предност (12:2).

У финишу прве четвртине, послије поена Богдана Бојића након контре, Сутјеска је имала и 15 поена предности (24:9), али је до краја тог периода Приморје смањило на 25:15.

Почетком друге четвртине домаћа екипа је успјела да направи мини-серију 5:0 и приђе на 29:22 и први пут након много времена се спусти испод десет поена заостатка. Али тада је осам поена заредом постигао Владимир Томашевић, два је убацио Копривица, а Сутјеска направила серију 10:0 и отишла на недостижних 39:22.

Послије једног слободног бацања Машана Врбице Сутјеска је први пут стекла 21 поен предности (47:26), а толика предност била је послије 20 минута – 51:30.

Након шест везаних поена у наставку било је и плус 25 (57:32), да би након неколико грешака у нападу Приморје направило серију 6:0 и смањило на 59:42, а потом и на 60:47. У том периоду Приморје је покушавало да стигне предност, наша екипа је контролисала ситуацију и након 30 минута водила 66:52.

Посљедња четвртина почела је поенима Бојића са линије 6,75, Сутјеска се поново одлијепила, али је Приморје пришло на минус 12 – 72:60. Тада је Бојић погодио још једну тројку и Сутјеска је отишла на 75:60.

У финишу је Приморје поново пришло на једноцифрени минус (78:69), али је одмах тројку погодио Бојић (81:69). Домаћи се нису предавали, али је Сутјеска контролисала ситуацију на терену и уписала побједу.

Вечерас је најефикаснији био Богдан Бојић са 34 поена (11/12 шут из игре, 7/8 за три поена). Богдан је имао још осам скокова за индекс корисности 43.

Владимир Томашевић је убацио 19 поена, уз седам скокова, а Милош Копривица 17, уз три скока.