Вијести, Извјештаји

Пораз од Крке у четвртфиналу НЛБ АБА2 лиге

Сутјеска је данас поражена од Крке 91:82 у четвртфиналу НЛБ АБА2 лиге.

Након данашњег пораза екипа је завршила сезону у АБА2 лиги и окреће се обавезама у домаћем шампионату.

Послије слободних бацања Мајкла Ведерса Сутјеска је на старту утакмице повела 3:2. Након тога је Крка била константно у вођству, послије шест минута водила 18:10, а на крају прве четвртине је било 35:25.

Почетком другог периода Сутјеска је смањила на 35:28, али је Крка направила серију 7:0 и повела 42:28, да би након поена Стергара било 49:34.

На полувремену је словеначка екипа водила 55:37, а у трећој четвртини имала 22 поена вишка (61:39).

Сутјеска се није предавала, покушала је да стигне заостатак, у посљедњој четвртини пришла на минус седам (81:74), али је ривал успио да сачува предност и на крају побиједи.

Најефикаснији је био Владимир Томашевић са 23 поена. Мајкл Ведерс је убацио 17, Машан Врбица 12, а Џејкоби Рос 9.

Милош Поповић је убацио девет, Милош Вујовић шест, Марко Ћалић четири, а Здравко Бошковић три поена.