Вијести, Извјештаји

Сутјеска надокнадила минус 19, па изгубила у неизвјесној завршници

Сутјеска је данас поражена од Пелистера 77:75 у другом мечу на турниру НЛБ АБА2 лиге у Бањалуци.

Након овог меча наш тим је на скору од шест побједа и три пораза.

Екипа је добро отворила меч и повела 8:3, да би након тога Пелистер преокренуо и стигао до првог вођства – 13:12. Потом је ривал направио серију 7:0 и стигао до 25:16 што је био резултат прве четвртине.

Другу четвртину наш тим је отворио са седам везаних поена, пришао на 25:23, али је Пелистер одговорио и серијом 11:0 отишао на 34:23 да би након 20 минута било максималних 43:28.

Почетком другог полувремена наша екипа је постигла четири везана поена, смањила на 50:38, али је и тај нелет ривал одбио и отишао на 55:38, а онда почетком посљедње четвртине и на максималних 66:47. Тада је серију иницирао Андреј Вулевић и екипа је пришла на 66:57.

Како се меч ближио крају Сутјеска је топила заостатак, изједначила на 75:75, али је Пелистер у посљедњем нападу изборио слободна бацања и стигао до побједе.

Најефикаснији је био Владимир Томашевић са 22 поена. Милош Копривица је убацио 14, Андреј Вулевић 11, а Милош Поповић 10 поена.

Наредни меч Сутјеска игра у недељу (15) против Спарса.