Ubjedljiv trijumf u Bijelom Polju pred meč sa Bosnom

Poput NLB ABA2 lige, i početak u Prvoj crnogorskoj košarkaškoj ligi je bio uspješan – Sutjeska je večeras na startu domaćeg šampionata savladala Jedinstvo u Bijelom Polju 81:68.

Odlična uvertira za nastavak regionalnog takmičenja i utakmicu sa Bosnom u Sarajevu, koja je na programu u srijedu od 18 časova.

Poslije poena Luka i Barovića Sutjeska je na početku utakmice povela 5:0 i uspjevala da održava prednost, koja tokom prvih deset minuta nije prelazila pet poena.

Krajem prve četvrtine domaći su izjednačili (16:16), a početkom drugog perioda prvi put poveli (18:17). Domaćin je u prvoj polovini druge četvrtini u nekoliko navrata imao minimalnu prednost, a onda je uslijedila serija Sutjeske (10:0), kada su pogađali Bojić, Starovlah i Vojinović, pa je ekipa povela 31:22.

Nakon poena Starovlaha sa penala Sutjeska je prvi put imala dvocifrenu prednost (37:27), koja je do odlaska na odmor porasla na plus 14 – 44:30.

Drugo poluvrijeme su bolje otvorili košarkaši Jedinstva, koji su četiri minuta prije kraja treće četvrtine prišli na minus tri – 51:48. Ali, u finišu treće četvrtine je glavnu riječ imao Kobi Vebster, pa je poslije njegovih šest vezanih poena Sutjeska ponovo stekla dvocifrenu prednost (65:54), čime je kompletirala seriju 8:0.

U četvrtoj četvrtini je prednost rasla do maksimalnih plus 19 (77:58, 79:60).

Najefikasniji je bio Filip Barović sa 18 poena i šest skokova. Radosav Spasojević je imao 16, a Kobi Vebster 13 poena. Milić Starovlah je ostvario dabl-dabl učinak – 11 poena i 10 skokova.

Sutjeska u narednom kolu domaćeg šampionata dočekuje Ibar.