Вијести, Извјештаји

Убједљива побједа над Даниловградом

Сутјеска је вечерас у 13. колу Прве црногорске кошаркашке лиге савладала у гостима Даниловград – 113:82.

Екипа је вечерас играла без Баровића, Спасојевића, Вулевића и Бојића, а након вечерашњег тријумфа има 10 побједа и један пораз. Утакмица у Даниловграду ријешена је у трећој четвртини, током које је Сутјеска имала и 24 поена предности.

Сутјеска је преко Томашевића на почетку утакмице повела 4:0, а послије поена Ђуришића 11:6: Тада је Даниловград везао шест поена и преокренуо на 12:11, а у финишу прве четвртине имао пет поена предности – 25:20.

Након тога по три поена су постигли Јовић и Оташевић и Сутјеска је први период ријешила у своју корист (26:25), али је домаћа екипа са пет везаних поена на старту друге четвртине поново повела – 30:26.

Водио је Даниловград већим дијелом друге четвртине, имао највише пет поена предности (41:36), али је Сутјеска у финишу првог полувремена везала шест поена (по два Војиновић, Томашевић и Митровић) и опет повела (46:43), да би на полувремену било неријешено – 51:51.

Екипа је феноменално отворила трећу четвртину – направљена је серија 14:0, у којој је Томашевић постигао девет, Кочовић три, а Митровић два поена. Сутјеска је тада повела 65:51, послије поена Оташевића на семафору је писало плус 20 (75:55), а послије поена Вујовића плус 24 – 84:60.

До краја је предност само расла до максималних плус 31  – 113:82.

Владимир Томашевић је имао 25 поена (11/13 шут из игре) и четири скока, а Ђорђе Оташевић 14 поена и по три скока и асистенције.

Стефан Митровић је имао 13 поена, осам асистенција и седам скокова, а Милош Вујовић и Милош Јовић по 12 поена. Вујовић је имао четири скока, а Јовић 10 скокова и четири асистенције.

Радош Вуковић је имао 11 поена, а Павле Ђуришић и Јован Војиновић по 10. Ђуришић је имао четири, а Војиновић два скока.

Никола Кочовић и Максим Вујовић су утакмицу завршили са по три поена.

Сутјеска у уторак (15:30) у Тивту игра меч четвртфинала Купа Црне Горе против Будућности, док је 20. фебруара, у Никшићу, на програму одложени меч 11. кола против СЦ Дербија.