Вијести, Извјештаји

Побједа на Цетињу

Сутјеска је вечерас у 22. колу Прве црногорске кошаркашке лиге савладала Ловћен на Цетињу 80:77.

Након вечерашњег тријумфа екипа је на скору од 18 побједа и два пораза, а у наредном колу, у недјељу (18) дочекује Јединство.

Послије поена Оташевића Сутјеска је повела 9:3, а након серије 10:0 било је плус 13 – 26:13.

Када је Спасојевић погодио тројку екипа је комплетирала серију 8:0 и стигла до 19 поена предности (40:21), да би послије тројке Митровића Сутјеска имала максималних плус 21 (43:22).

Ловћен је тада одговорио са девет везаних поена и смањио на 43:31, да би до краја првог полувремена Сутјеска везала пет поена и на одмор отишла са плус 17 – 48:31.

Почетком другог полувремена ривал је након серије 11:0 пришао на минус шест (51:45), али је Баровић новим поенима нашој екипи донио плус 11 – 62:51.

Почетком посљедње четвртине Ловћен је пришао на минус четири (63:59), потом је Сутјеска отишла на 66:59, а послије серије 9:0 било је 14 разлике (75:61).

Домаћин се није предавао, пришао је на 75:67, а 26 секунди прије краја и на 77:72.

Потом је Војиновић погодио једно слободно бацање (78:72), Ловћен одговорио тројком (78:75), а Спасојевић такође био половичан са пенала (79:75).

Двије секунде прије краја Ловћен је пришао на 79:77, а онда је Војиновић са пенала поставио коначан резултат.

Најефикаснији је био Спасојевић са 21 поеном.

Војиновић је имао 12, Баровић 11, а Митровић 10 поена.