Вијести, Извјештаји

Побједа за крај године

Сјајан крај 2022. године – Сутјеска је вечерас у 11. колу Прве црногорске кошаркашке лиге савладала Теодо 85:57.

Екипа у наредну годину улази као лидер на табели са осам побједа и једним поразом!

На старту утакмице гости су повели 6:0, наш тим је изједначио, али је Теодо направио серију 7:0 и повео 13:6. На ту серију екипа је одговорила са осам везаних поена и преокренула (14:13) послије поена Машана Врбице. На крају прве четвртине било је 19:18, да би у прва два минута другог периода оба тима била без поена. Тада је Теодо повео 21:19, наш тим преокренуо на 24:21, потом је, послије серије 5:0, било 33:30 за Сутјеску, а на полувремену 37:36.

У трећој четвртини је све било ријешено. У том периоду је наша екипа примила само седам поена! Након серије 6:0 екипа је повела 43:38, а прву двоцифрену предност стекла након поена Владимира Томашевића – 54:43. Послије серије 12:0 било је 62:43 и меч је био ријешен.

На крају је било максималних 85:57.

Најефикаснији је био Машан Врбица са 22 поена, четири скока и осам асистенција, уз индекс 28.

Владимир Томашевић је имао 19 поена и седам скокова, уз индекс 19, а Милош Копривица 12 поена и четири скока.

И Милош Вујовић је био двоцифрен са 10 поена.

Милош Поповић је меч завршио са седам поена, 10 скокова и 10 асистенција за индекс 21.