Вијести, Извјештаји

Побједа над СЦ Дербијем, слиједи меч против Будућности

Кошаркашки клуб Сутјеска савладао је вечерас СЦ Дерби 89:82 и пласирао се у полуфинале меморијалног турнира “Љубо Јовановић”.

Наша екипа ће сјутра (20:30) у полуфиналу играти против црногорског шампиона – Будућност Волија.

Сутјеска је нешто слабије отворила меч, па је СЦ Дерби повео 8:0. Послије три минута игре прве поене за наш тим постиже Владимир Томашевић, након чега је услиједила серија и изједначње – 8:8.

Убрзо Сутјеска стиже до првог вођства (14:13), а стријелац је био Томашевић, који је у првој четвртини убацио 10 поена. Од резултата 13:12 за СЦ Дерби Владимир је убацио осам поена заредом и био иницијатор преокрета у првих десет минута.

Већ у другој четвртини наша екипа стиже до двоцифрене предности – прво је Милан Лужаић погодио за 35:25, а онда и Машан Врбица за 37:25. Услиједио је након тога мали пад у игри, што је ривал искористио и изједначио – 38:38. Ипак, након 20 минута предност је била нашој страни, а тројку је у посљедњем нападу погодио Арсеније Вучковић – 43:40.

Вучковић је поенима отворио и друго полувријеме, а Сутјеска је у трећој четвртини летјела по терену – предности је константно расла. Прво је Богдан Бојић тројком вратио двоцифрену предност (57:45), а Томашевић заокружио серију 15:0 за великих 20 поена предности – 65:45.

Након поена Лужаића са линије за слободна бацања било је 67:47, а онда је Лорен Џексон тројкама иницирао повратак СЦ Дербија у меч. Након серије 10:0 ривал је пришао на 68:62, потом, у четвртој четврини и на три поена минуса – 73:70 и 75:72, оба пута након поена Хаџибеговића.

При резултату 75:72 наша екипа је кренула у напад, спетљала се, ривал је лопту избацио у аут, а тренер Дарко Вујачић позвао тајм-аут. Након минута одмора Лужаић је са девет метара погодио тројку и поново је било прихватљивих плус шест (78:72), да би након још једног прецизног шута Лужаића са линије 6,75 било и 83:76.

До краја је одбијен налет ривала и уписана је трећа побједа у припремном периоду.