Вијести, Извјештаји

Још једна побједа у АБА2, савладана и Горица

Кошаркашки клуб Сутјеска савладао је вечерас Горицу 84:78 у првом мечу трећег “балона” НЛБ АБА2 лиге на Златибору.

Екипа је вечерас стигла до пете побједе у регионалном такмичењу, а у петак (15) игра против бањалучког Борца.

Сутјеска је током прве четвртине константно била у вођству, преко Милоша Поповића повела 6:2, да би након поена Владимира Томашевића било и 12:7.

Два пута током првих десет минута екипа је имала седам поена предности – 19:12 послије два слободна бацања Милана Лужаића и 23:16 након тројке коју је погодио Лужаић.

Ипак, до краја првог периода Горица је захваљујући шуту за три поена пришла на 25:23, а онда, послије три минута игре у другој четвртини, стигла до прве предности – 28:27.

Након вођства ривала Сутјеска је везала пет поена, поново водила и предност одржавала захваљујући шуту са слободних бацања.

Четири минута прије краја првог полувремена Сутјеска је имала шест поена вишка (36:30), а онда је Горица у посљедњем минту поново стигла до поена предности (39:38), да би Поповић у посљедњем нападу поново донио предност нашој екипи, па је послије 20 минута била 40:39.

На старту треће четвртине Горица је повела 41:39, а онда је кренула серија Сутјеске 13:0 и прво двоцифрено вођство (53:41). Ривал је тада пет минута био без поена, али је на два минута и 40 секунди до краја треће четвртине пришао на 59:53, да би након серије 6:0 Сутјеска поново имала двоцифрену предност – 64:53.

У посљедњем периоду Горица је направила серију 9:0, пришла на 68:66, али је наша екипа одбила тај налет, отишла на 73:68, након тројке Илије Варајића повела и 76:70 и стигла до заслужене побједе.

Најефикаснији је био Илија Варајић са 18 поена. Владимир Томашевић и Милош Поповић су имали по 15 поена, а Поповић је имао и 14 скокова!

Двоцифрени је био и Милош Копривица са 13 поена.

Наредни меч је у петак (15) против бањалучког Борца.