Вијести, Извјештаји

Убједљива побједа на крају године

Сутјеска је вечерас у 5. колу Прве црногорске кошаркашке лиге савладала Пљевља 107:74.

Екипа након пет одиграних утакмица у домаћем шампионату има четири побједе и један пораз.

Сутјеска је водила од почетка до краја, а прву двоцифрену предност имала послије серије 7:0 – 19:8.

У другој четвртини Сутјеска је направила серију 13:0, коју је иницирао Ђорђе Оташевић. Екипа три минута није примила кош, па је први пут стекла 18 разлике – 36:18.

У финишу првог полувремена послије поена Радоша Вуковића Сутјеска је опет имала 18 поена вишка – 50:32.

Ништа се није мијењало ни у наставку, момци су послије серије 9:0 и поена Вуковића отишли на 67:42, а у финишу имали и 35 поена предности – 107:72 након тројке Милоша Вујовића.

Најефикаснији је био Милош Вујовић са 21 поеном и 10 скокова.

Ђорђе Оташевић је имао 19 поена и шест скокова, а Павле Ђуришић и Владимир Томашевић по 12 поена.

Максим Вујовић и Радош Вуковић су имали по 10 поена.