Вијести, Извјештаји

Сутјеска у плеј-офу НЛБ АБА2 лиге

Сутјеска је у плеј-офу НЛБ АБА2 лиге – екипа је данас одиграла сјајан меч, савладала Слогу 77:70 и са седме позиције дочекује финални турнир који се од 12. до 16. априла одржава у Домжалама.

Сутјеска је регуларни дио завршила са осам побједа и пет пораза. Момци су данас дали све од себе, извукли посљедњи атом снаге, од почетка до краја играли одлично на оба краја терена и заслужено се пласирали у плеј-оф.

На почетку утакмице екипе су се смјењивале у вођству, играло се кош за кош, да би Слога направила серију 9:0 и повела 17:10.

Почетком другог периода ривал је имао шест поена вишка (21:15), Сутјеска је послије поена Ведерса изједначила (22:22), али се Слога поново одлијепила на 27:22, да би у посљедњем минуту првог периода имала први пут и двоцифрену предност – 36:26. Ипак, до одласка на одмор наша екипа је преко Роса и Вујовића смањила на 36:30.

У наставку је екипа играла феноменално – сјајна одбрана, прецизни шутеви у нападу донијели су преокрет. Друго полувријеме је почело тројком Машана Врбице (36:33), потом је наш плеј погодио још једном за три поена (40:38), да би на седам минута прије краја треће четвртине изједначио Бошковић – 40:40.

Врбица је вукао екипу у трећој четвртини, везао три тројке, па је Сутјеска након још једног његовог прецизног шута повела – 43:42, а послије поена Роса из контре било је 45:42 за нашу екипу.

Момци су затворили рекет, играли агресивно, направили серију 14:0 и повели 54:42 у финишу треће дионице.

Четврти период почео је са двије везане тројке Ведерса (57:48, 60:51), али је Слога држала прикључак и на осам минута до краја меча смањила на 60:55. Након тих поена одговорио је сјајни Вујовић и Сутјеска се поново одлијепила – 64:55.

Вујовић је одиграо одлично у оба правца, погађао из рекета, након његових поена било је 68:55, послије полагања Врбице 71:57 и питање побједника је било ријешено.

Најефикаснији је био Ведерс са 21 поеном. Вујовић је додао 18, Рос 14, а Врбица 13.