Вијести, Извјештаји

Пораз од Цедевите

Сутјеска је вечерас у другом мечу на „балону“ НЛБ АБА2 лиге у Новом Саду изгубила од Цедевите Јуниор 80:76.

Након вечерашњег меча екипа је на скору од три побједе и шест пораза.

Сутјеска је на почетку утакмице преко Владимира Томашевића повела 4:0, Цедевита преокренула, имала поен предности (13:12), а онда је наша екипа направила серију 9:0 (седам поена Павла Ђуришића и два Томашевића), па је у једном тренутку било плус осам за Сутјеску – 21:13.

На нашу серију ривал је одговорио са серијом 12:0, преокренуо, па је послије прве четвртине било 25:21 за Цедевиту.

Цедевита је током друге четвртине одржавала предност, послије серије 7:0 повела 40:28, а у финишу првог полувремена имала 14 разлике – 49:35.

У тим моментима нашу екипу је вукао Радосав Спасојевић, двије тројке је погодио Андреј Вулевић, па је на полувремену било 49:40.

И у наставку је Цедевита имала плус 10 (57:47), Сутјеска након пет везаних поена дошла на 57:54, послије тројке Николе Кочовића изједначила (59:59), а након слободних бацања Томашевића повела – 63:61.

Након треће четвртине је било изједначено (63:63), у четвртој су се екипе смјењивале у вођству, да би четири минута до краја било 74:67 за Цедевиту.

Екипа је у последњи минут ушла са минус пет (78:73), потом је Спасојевић погодио тројку за 78:76, а Цедевита погодила једно бацање (79:76). Сутјеска је кренула у напад за изједначење, али га није искористила.

Најефикаснији је био Спасојевић са 19 поена. Томашевић је имао 17 поена и 10 скокова, Ђуришић девет поена, а Вулевић и Баровић по осам.

Сутјеска у недељу од 12 игра против Пелистера.