Вијести, Извјештаји

Пораз од СЦ Дербија

Сутјеска је вечерас, у 24. колу Прве црногорске кошаркашке лиге поражена од СЦ Дербија 93:71.

Након овог меча екипа је на скору од 19 побједа и три пораза, а у наредном колу, гостује Теоду.

Резултати против СЦ Дербија се не рачунају у крајњем збиру, а утакмицу су пропустили Филип Баровић, Радосав Спасојевић, Стефан Митровић, Никола Кочовић и Павле Ђуришић, док су Владимир Томашевић и Богдан Бојић повријеђени.

СЦ Дерби је на старту направио серију 10:0 и повео 10:2, да би Сутјеска, након двије тројке Јовића стигла до вођства од 16:14.

У другој четвртини је екипа направила серију 9:0 и повела 28:24, а послије поена Ђорђа Оташевића имала и плус шест – 32:26.

На полувремену је било неријешено (36:36), да би СЦ Дерби друго полувријеме отворио са девет везаних поена, па је повео 45:36.

Сутјеска је средином треће четвртине након серије 6:0 пришла на 55:47, потом је СЦ Дерби отишао на 63:47 и предност сачувао до краја.

Јован Војиновић и Милош Јовић су имали по 13, а Милош Вујовић и Максим Вујовић по 10 поена.