Вијести, Извјештаји

Пораз од Спартака у Суботици

Сутјеска је вечерас поражена од Спартака у Суботици у другом колу НЛБ АБА2 лиге 89:81.

Након првог „балона“ Сутјеска има по једну побједу и пораз.

Сутјеска је добро отворила утакмицу, лако постизала поене, повела 6:0, потом и 10:2, а онда је направила серију 9:0 и стигла до двоцифрене предности – 21:9. До краја прве четвртине је домаћин одговорио, везао седам поена, пришао на 21:16, али је тај период протекао у знаку наше екипе, која је отишла на плус осам (24:16), да би послије 10 минута било 25:19.

У другој четвртини је домаћин турнира везао седам поена и први пут повео (26:25). Одговорила је Сутјеска, преокренула на 29:26, а онда се разиграо играч Спартака Андрија Бојић, па је Спартак направио нову серију 7:0 и повео 38:31, а до краја друге четвртине имао и 10 разлике (47:37).

Сутјеска је агресивније отворила друго полувријеме – након минус 13 (58:45) екипа је на крилима Брејсија направила серију 9:0 и пришла на минус четири – 58:54. Имала је Сутјеска у тим моментима прилике да додатно смањи заостатак, али је Спартак одбијао сваки налет.

Неизвјесно је било и у посљедњем периоду – послије тројке Ђуришића Сутјеска је дошла на минус четири (66:62), а послије мини-серије 5:0 дошла на посјед заостатка – 73:71. При резултату 77:75 за Спартак екипа је имала напад за вођство, али је Кочовић промашио тројку, да би ривал након тога отишао на 82:75.

У екипи није било Филипа Баровића, а најефикаснији је био Брејси са 23 поена, шест скокова и седам асистенција. Томашевић је имао 15 поена и девет скокова, а Спасојевић 13 поена и четири скока. Ђуришић је меч завршио са 11 поена.

Наредни „балон“ је у новембру на Златибору, а ривали су Шенчур, МЗТ и Војводина.