Вијести, Извјештаји

Пораз од Пљеваља у домаћем првенству

Сутјеска је вечерас, у 18. колу Прве црногорске кошаркашке лиге, поражена у гостима од Пљеваља – 87:82.

Након овог меча Сутјеска остаје лидер на табели са 15 побједа и два пораза.

Екипа је прекинула низ од 12 побједа у домаћој лиги, а вечерас је играла без Спасојевића, Ђуришића, Томашевића, Јовића и Бојића.

Послије четири поена Оташевића и два Вујовића, Сутјеска је на старту утакмице повела 15:11. Тада је услиједио одговор домаћина, који је са седам везаних поена преокренуо на 18:15, да би у другој четвртини послије серије 16:0 водио 43:22.

До одласка на одмор Сутјеска је смањила на 14 поена заостатка (47:33), а онда је у трећој четвртини, послије серије 6:0, пришла на минус седам – 49:42. Тада су домаћи играчи постигли пет поена заредом и повели 54:42.

У посљедњој четвртини је Сутјеска губила 78:60, али је тада кренула серија нашег тима, који је топио заостатак и у посљедњи минут ушао са два поена минуса (81:79). Потом је Митровић смањио на 81:80, али екипа, нажалост, није могла да дође до преокрета.

Најефикаснији је био Кочовић са 22 поена. Оташевић је имао 14 поена и осам скокова, а Вујовић 12 поена.

Баровић је утакмицу завршио са 11 поена.

Сутјеска у наредном колу гостује Котору.