Вијести, Извјештаји

Пораз од Крке у другом мечу у Широком Бријегу

Сутјеска је данас изгубила од Крке 88:63 у другом мечу на “балону” у Широком Бријегу.

Након ове утакмице екипа је на скору од седам побједа и пет пораза и у недељу (18) против Слоге игра одлучујући меч за пласман на завршни турнир.

У тиму због повреде данас није било Милоша Копривице. Екипа је утакмицу отворила агресивном, снажном игром у одбрани. Почетак меча је обиљежила добра дефанзива и мали број поена, а Сутјеска је након поена Милоша Поповића повела 9:8. Потом се играло кош за кош, да би Крка након 10 минута имала три поена вишка – 15:12.

Другу четвртину боље је отворила Крка, са пет везаних поена стигла до плус девет (23:14), да би након нове серије 5:0 ривал отишао на 13 поена предности – 29:16.

Након 37:26 за Крку, Сутјеска је одговорила добром игром, направила серију 7:0 и послије тројке Ведерса пришла на минус три – 37:34. Тада је словеначка екипа постигла пет везаних поена, повела 42:34, поново се одлијепила и на одмор отишла са девет поена предности – 47:38.

У трећој четвртини је Сутјеска успјела да приђе на пет поена заостатка, било је 51:46, али је ривал још једном успио да се одлијепи и стекне двоцифрену предност (58:48), коју је чувао до краја утакмице.

Најефикаснији је био Мајкл Ведерс са 19 поена. Машан Врбица је убацио 17, а Милош Поповић 14 поена.