Вијести, Извјештаји

Пораз од Будућности у неизвјесном мечу четвртфиналу Купа

Сутјеска је данас, у четвртфиналу Купа Црне Горе, у Тивту, изгубила од Будућности – 70:57.

Екипа је данас наступила без Спасојевића, Вулевића и Бојића, пет минута прије краја имала четири поена минуса 57:53, али није успјела да дође до преокрета.

Пех за нашу екипу је повреда Владимира Томашевића, који се повриједио у петом минуту и више није улазио у игру.

Будућност је на старту повела 7:2, Сутјеска преко Ђуришића и Митровића изједначила (7:7), а ривал направио серију 9:0 и повео 16:7.

Послије поена Горановића и Војиновића, Сутјеска је у другој четвртини пришла на минус пет (26:21), али је Будућност са шест везаних поена отишла на двоцифрену предност (32:21), а на полувремену имала 13 разлике – 36:23.

Почетком другог полувремена, Сутјеска је, послије тројке Кочовића и поена Војиновића пришла на минус осам – 36:28. Када је Војиновић био прецизан за три екипа је поново била на једноцифреном минусу (40:31), али је Будућност одбила налет и стигла до 17 разлике – 54:37.

Одговорила је наша екипа – момци се нису предавали, па су крајем треће и почетком четврте четвртине послије серије 7:0 пришли на 10 поена заостатка (54:44), а послије нове серије 9:0 и на минус четири (57:53).

Нису се момци до краја меча предавали, дали су све од себе, имали прилику да се додатно приближе, али је ривал одбијао налете, стигао до нове двоцифрене предности (63:53) и на крају побиједио.

Најефикаснији је био Војиновић са 12 поена. Јовић је имао 10, Вујовић осам, Митровић и Оташевић по шест, Ђуришић и Баровић по пет (Баровић 11 скокова), Кочовић три, а Горановић два поена.

Сутјеска 20. фебруара у Никшићу, против СЦ Дербија, игра одложени меч 11. кола Прве црногорске кошаркашке лиге.