Вијести, Извјештаји

Побједа у Котору, сјајна партија Спасојевића

Сутјеска је вечерас у 20. колу Прве црногорске кошаркашке лиге савладала у гостима Котор 89:75.

Након пораза у претходном колу у Пљевљима, екипа је показала реакцију, одиграла добар меч и уписала још једну побједу, која нас примиче циљу, а то је пласман у НЛБ АБА2 лигу наредне сезоне.

Након овог меча Сутјеска је лидер на табели са 16 побједа и два пораза.

У саставу вечерас није било Баровића, Томашевића и Бојића.

Након серије 8:0 Сутјеска је у првој четвртини повела 17:8, да би послије тројке Спасојевића било 29:22.

Тада је домаћа екипа направила серију 7:0 и изједначила (29:29), а у финишу првог полувремена након серије 6:0 и повела – 39:37.

На полувремену је било неријешено (42:42), а онда је Сутјеска у трећој четвртини заиграла фуриозно. Након вођства Котора (45:44), екипа је направила серију 25:2, повела 69:47 и ријешила питање побједника.

Послије поена Спасојевића екипа је имала максимална 23 поена предности (72:49), па је домаћин до краја ублажио пораз.

Блистао је Спасојевић са 29 поена (6/10 за три), шест скокова и четири асистенције.

Кочовић је имао 15 поена и шест скокова, а Митровић 14 поена и пет асистенција.

Ђуришић је имао 12 поена и четири скока.