Вијести, Извјештаји

Побједа у дербију и потврда доминације

Велика побједа, тријумф којим је направљен огроман корак ка пласману у НЛБ АБА2 лигу наредне сезоне – Сутјеска је вечерас савладала Подгорицу 87:82 у 17. колу Прве црногорске кошаркашке лиге и потврдила доминацију у домаћем првенству.

Феноменална утакмица, меч у којем су момци показали прави карактер и однос, вратили се након минуса на полувремену, одиграли сјајан меч и забиљежили побједу у најбитнијој утакмици у сезони. Сада са великим оптимизмом путујемо у Широки Бријег на „балон“ НЛБ АБА2 Лиге.

Сутјеска је добро почела утакмицу, повела 6:0, а послије тројке Митровића имала плус девет – 14:5.

Након поена Спасојевића и тројке Митровића екипа је имала седам поена предности (20:13), али је Подгорица успјела да направи серију 7:0 и изједначи – 20:20.

Почетком друге четвртине гости су направили још једну серију 7:0 и повели 29:24, потом су први пут стигли до 10 поена вишка (42:32) да би на полувремену имали шест поена предности – 47:41.

Трећа четвртина је била маестрална у оба правца, екипа је показала сјајну реакцију и послије серије 12:0 повела 58:50.

Наставила је екипа у истом ритму, погађали су Баровић, Оташевић, Кочовић, Митровић и Спасојевић, па је Сутјеска после нове серије 13:2 повела 73:59.

У четвртој четвртини је Митровић погодио двије тројке заредом, па је екипа стигла до плус 12 – 82:70.

Услиједила је реакција Подгорице и шест везаних поена (82:76), а онда су гости смањили и на 84:81.

Ушло се у последњи минут, а онда је Митровић са осам метара поцијепао мрежицу и ријешио питање побједника.

Најефикаснији је био Спасојевић са 32 поена (7/10 за три) и три скока. Митровић је имао 25 поена (6/10 за три), пет скокова и четири асистенције, а Кочовић 11 поена.

Баровић је утакмицу завршио са пет поена, пет скокова и осам асистенција.