Вијести, Извјештаји

Побједа на старту сезоне

Сутјеска је вечерас савладала Дечић 84:75 у 1. колу домаћег шампионата.

Сутјеска је добро почела утакмицу, имала и 13 поена предности у првој четвртини (19:6), али су домаћи успјели да преокрену, па је послије првог полувремена било 46:43 за Дечић.

Друго полувријеме је Сутјеска боље отворила, имала седам поена предности (55:48), али су домаћи у финишу 3. четвртине опет изједначили (58:58).

Неизвјесно је било и у другом полувремену, Дечић је у четвртој четвртини два пута водио (67:65, 69:68), али су “плави” ипак успјели да у посљедњи минут уђу са пет поена предности 78:73. Дечић је потом смањио на 78:75, а онда је Машан Врбица девет секунди прије краја погодио тројку за 81:75.

Најефикаснији је био Владимир Томашевић са 19 поена и пет скокова. Арсеније Вучковић је имао 14 поена и девет скокова, а Милош Копривица 13 поена и пет скокова.

Машан Врбица је меч завршио са 14 поена и 11 асистенција, а Богдан Бојић са 10 поена и седам скокова.