Вијести, Извјештаји

Побједа над Дечићем у неизвјесном мечу

Сутјеска је вечерас у 12. колу Прве црногорске кошаркашке лиге савладала на домаћем терену Дечић 73:71.

„Плави“ су вечерас уписали десету побједу у шампионату.

Почетак утакмице био је тежак, јер је госте добро служио шут за три поена. Дечић је у првој четвртини имао девет поена предности (21:12), да би након десет минута било плус четири за екипу из Тузи – 23:19.

Другу четвртину гости су отворили серијом 11:0 и стигли до максималних плус 15 – 34:19.

Након тога кренула је серија Сутјеске, па је након 12 везаних поена наша екипа пришла на минус 1 – 36:35.

На полувремену је било 42:39 за госте, а онда је у другом полувремену Сутјеска играла боље.

Након поена Милоша Копривице, средином треће четвртине, Сутјеска је преокренула и повела 46:44, а послије двије везане тројке Машана Врбице било је 59:54.

Последњи период почео је тројком Владимира Томашевића (62:55), да би послије поена Врбице било максималних плус 12 – 70:58.

Ипак, у финишу су гости успјели да се врате, имали су шут за побједу, али су бодови остали у Никшићу.

Најефикаснији је био Машан Врбица са 19 поена и по шест скокова и асистенција.

Милош Поповић је имао 18 поена, уз пет скокова, а Владимир Томашевић 10 поена и 11 скокова.

Милош Копривица је имао по девет поена и скокова, а Здравко Бошковић осам поена. Марко Ћалић постигао је шест, а Илија Варајић три поена.