Вијести, Извјештаји

Нова година – старе навике: Побједа у дербију

Сутјеска је вечерас у одложеном мечу 10. кола Прве црногорске кошаркашке лиге савладала у гостима СЦ Дерби 76:64.

Сутјеска је након овог меча и даље лидер на табели са девет побједа и једним поразом.

Због проблема са повредама и прехладама екипа је играла у скраћеном ростеру.

Меч је почео вођством домаћина 7:0, да би Сутјеска послије поена Милоша Поповића први пут повела (10:8) и предност одржавала до краја меча.

Крајем прве и почетком друге четвртине наш тим је направио серију 10:0 и повео 20:11, да би послије тројке Илије Варајића било 30:20.

Домаћи су након тога пришли у неколико наврата на минус шест, да би на полувремену било 39:31.

У трећој четвртини наша екипа је имала у неколико наврата и 14 поена предности, побједа ниједног тренутка није долазила у питање, да би у посљедњој четвртини било и плус 16.

Тачку на утакмицу ставио је капитен Марко Ћалић који је погодио тројку за 76:60.

Владимир Томашевић је за 37 минута убацио 25 поена, а имао је шест скокова. Милош Копривица је за 34 минута постигао 19 поена, а имао је седам скокова. Милош Поповић је за 40 минута имао 11 поена, четири скока и осам асистенција. Илија Варајић је за 31 минут убацио 10 поена, уз седам скокова. Марко Ћалић је за 32 минута убацио шест поена, уз пет скокова. Андреј Вулевић је за 25 минута убацио пет поена, уз седам асистенција.