Вијести, Извјештаји

Велика побједа у дербију!

Велика побједа, преокрет у другом полувремену и тријумф који је екипу лансирао на прво мјесто на табели – Сутјеска је вечерас у Никшићу, у дербију 12. кола Прве црногорске кошаркашке лиге савладала Теодо – 89:84.

Екипа је у првом полувремену имала 12 поена заостатка, али је успјела да се врати, направи преокрет и дође до битне побједе у борби за пласман у НЛБ АБА2 Лигу следеће сезоне.

Након вечерашњег тријумфа Сутјеска има девет побједа и један пораз.

Велики пех за екипу у другом полувремену биле су повреде Спасојевића, Митровића и Томашевића, који су ипак стиснули зубе и одиграли утакмицу. Наредних дана ће се знати каква је ситуација са њиховим повредама. Утакмицу, такође због повреда, нису играли Бојић и Вулевић.

Сутјеска је послије серије 10:0 (пет поена Томашевића, три Кочовића и два Вујовића) повела 13:4, а онда су гости са седам везаних поена пришли на 17:16.

Услиједила је нова серија нашег тима, пет везаних поена, па је у једном тренутку било 23:18.

Након тога Теодо је са новом серијом 7:0 повео 30:25, а у једном тренутку имао и 12 поена предности (45:33).

Сутјеска је након тога пришла на 45:38, да би на полувремену било 47:38 за Теодо.

Сутјеска је са осам везаних поена у другом полувремену пришла на минус један – 49:48, послије тројке Ђуришића на 53:51, да би након закуцавања Оташевића екипа повела – 55:54.

Послије поена Баровића било је плус четири за Сутјеску (62:58), али је Теодо са двије тројке преокренуо (64:62), да би послије 30 минута било 66:64 за госте.

Почетком последњег периода Теодо је имао шест поена предности (70:64), Сутјеска пришла на 70:69, а послије тројке Митровића повела 74:72.

Три минута прије краја Теодо је повео 83:78, да би на уласку у посљедњи минут Митровић погодио тројку и Сутјеска је повела 85:84, а послије нових поена Митровића било је 87:84 за нашу екипу.

Теодо је кренуо у последњи напад, није га искористио и Сутјеска је дошла до велике побједе.

Најефикаснији су били Баровић и Томашевић са по 18 поена. Баровић је имао пет, а Томашевић осам скокова.

Кочовић је имао 14 поена и пет скокова, а Митровић 13 поена и 10 асистенција.

Ђуришић је имао 11 поена и четири скока.