Вијести, Извјештаји

Битна побједа над Пелистером у Новом Саду

Побједа! Сутјеска је данас у посљедњем мечу на „балону“ у Новом Саду побиједила Пелистер 79:78.

Сутјеска је стигла до четврте побједе и остала у трци за плеј-оф!

Екипа је сјајно отворила прву четвртину, напад је био добар, одбрана агресивна, па је послије шест минута Сутјеска водила 14:0.

Услиједио је одговор Пелистера, који је пришао на 17:14, али је послије нове серије Сутјеска отишла на плус десет (24:14), да би послије поена Митровића и Оташевића било 29:17.

Ривал се није предавао, у финишу првог полувремена је направио серију и дошао на само поен заостатка (40:39), а прво полувријеме је тројком закључио Вулевић – 45:41.

У другом полувремену је, након поена Кочовића и Томашевића, било 50:43, а послије коша Спасојевића 56:46.

Након тога је Пелистер пришао на 56:52, да би Спасојевић тројком екипу одвео на плус седам (59:52). Ривал је потом пришао на 59:57, а Сутјеска трећу четвртину завршила са шест везаних поена – 65:59.

Пет минута прије краја Пелистер је изједначио (69:69), а на два и 40 до краја повео – 74:73.

Потом је Баровић погодио оба слободна бацања, а Митровић тројку, па је Сутјеска стигла до четири поена предности – 78:74.

Минут прије краја Пелистер је тројком смањио на 78:77, а након једног бацања изједначио – 78:78.

Потом је Томашевић погодио једно бацање (79:78), Пелистер кренуо у напад, а Сутјеска успјела да одбрани побједу.

Најефикаснији су били Митровић и Вујовић са по 14 поена. Митровић је имао пет скокова и 10 асистенција.

Спасојевић је имао 11 поена и седам скокова, а Томашевић, Оташевић и Кочовић по осам поена.

Баровић је имао шест поена и девет скокова.

Сутјеска у четвртак од 18 и 30 у Никшићу дочекује Теодо у Првој црногорској кошаркашкој лиги.