Вијести, Извјештаји

Битна побједа у Рожајама, настављамо борбу за АБА2 лигу!

Битна побједа у Рожајама – кошаркашки клуб Сутјеска савладао је данас екипу Ибра 64:60 у одложеном мечу 12. кола Прве црногорске кошаркашке лиге.

Након овог меча наш тим има 10 побједа и пет пораза, баш као и Подгорица, док су Ловћен и Јединство на скору 9-6. У следећем колу Сутјеска игра још једну важну утакмицу, а ривал у Никшићу, у понедељак (18) је екипа Јединства.

Почетак меча протекао је у вођству Сутјеске, да би Ибар након поена Кнежевића послије пет минута игре стигао до прве предности – 12:10.

Домаћи су у финишу прве четвртине имали максимална четири поена вишка – 19:15. Било је то посљедње вођство Ибра, јер је крајем прве и почетком друге четвртине услиједила серија Сутјеске 9:0 и вођство 24:19.

Послије 20 минута наш тим је водио 34:28. Радосав Спасојевић је поенима ставио тачку на прво полувријеме и то је био почетак нове серије (9:0), која се наставила у трећој четвртини, па је након нових поена Спасојевића и Милоша Вујовића екипа Дарка Вујачића стигла до прве двоцифрене предности – 41:28.

Максималну предност Сутјеска је имала након још једног поготка Спасојевића – 46:31. До краја треће четвртине Ибар је успио да смањи заостатак (49:38), а онда је у четвртој четвртини након серије 10:0 пришао на поен минуса – 49:48. Тада је Сутјеска одговорила серијом 7:0 отишла на 56:48, али је Ибар на три минута до краја поново дошао на три поена заостатка – 56:53.

Услиједила је неизвјесна завршница – Богдан Бојић је постигао два поена, реализовао додатно слободно бацање, потом је Вујовић био половичан са пенала, па је 95 секунди до краја било 60:53.

У последњи минут Сутјеска је ушла са пет поена предности (60:55), а тачку на утакмицу ставио је данас сјајни Вујовић који је постигао кош, а онда и додатно бацање – 63:55.

Најефикаснији у нашем тиму био је Радосав Спасојевић са 18 поена и четири скока. Владимир Томашевић је убацио 15 поена, а имао је шест скокова, док је Милош Вујовић меч завршио са 11 поена и два скока.