Вијести, Извјештаји

Пораз од Босне у Сарајеву

Сутјеска је вечерас поражена од Босне у Сарајеву (78:74) у 2. колу НЛБ АБА2 лиге.

Након вечерашњег меча Сутјеска има по побједу и пораз, а у наредном колу, 24. октобра ће играти у Никшићу против Војводине.

Сутјеска је у првој четвртини водила 17:14, а онда је Босна направила серију 10:0 и повела 24:17.

Домаћин је током друге четвртине имао и максималних 15 поена предности (38:23), а на одмор отишао са плус 12 – 45:33.

Сутјеска је у трећој четвртини одговорила, направила серију 9:0 и пришла на 47:42, а послије поена Митровића било је 55:51 за Босну.

Босна је током четврте четвртине опет стекла двоцифрену предност (65:55), али је поново наша екипа реаговала, послије поена Спасојевића и Митровића пришла на 65:60, а у последњи минут ушла са два поена минуса – 73:71.

Ипак, Босна је у следећем нападу стигла до поена (75:71), потом је Вебстер погодио тројку (75:74), али је домаћин већ у наредном нападу био прецизан за три поена и на крају стигао до побједе.

Најефикаснији је био Старовлах са 16 поена. Војиновић и Митровић су имали по 11, а Баровић и Спасојевић по 10 поена.