Вијести, Извјештаји

Фантастична игра и велика побједа

Величанствена игра од првог до посљедњег минута и велика побједа у АБА2 лиги – Сутјеска је данас на Златибору савладала Борац из Бањалуке 80:72.

Након три “балона” екипа је у врху табеле са скором од шест побједа и једног пораза!

Почетак утакмице припао је ривалу, који је реализовао прва три напада, повео 5:0, па 8:2 што је била најубједљивија предност у првом периоду.

Сутјеска је првој четвртини играла на крилима Машана Врбице (11 поена у том периоду), полако топила заостатак, играла добро на оба краја терена да би у финишу преко Милоша Поповића стигла до првог вођства (23:22).

Након 10 минута било је 27:24 за Сутјеску, да би у другој четвртини наш тим постигао четири везана поена, а онда је послије коша Владимира Томашевића било и 35:26. Успио је онда Борац да приђе и да у другом дијелу друге четвртине константно буде на два поена минуса, једном и на минус један (43:42), да би на полувремену било 45:44 за нашу екипу.

Друго полувријеме Сутјеска је отворила серијом 8:0 (по тројка Врбице и Милоша Поповића, те два поена Врбице) за вођство (53:44), а захваљујући сјајној одбрани ривал је три минута био без поена.

Послије коша Поповића било је 55:46, да би Борац успио да направи серију 8:0 и приђе на 55:54. Тада је тројку погодио феноменални Поповић, да би након четири везана поена Милоша Копривице било 62:55, а послије 30 минута 64:56.

Четврта четвртина почела је са осам везаних поена Борца (64:64). Наша екипа је скоро три минута била без поена, а онда је направила серију 9:0, повела 73:64 и ријешила меч.

Машан Врбица, Милош Поповић и Владимир Томашевић су убацили по 20 поена, а Милош Копривица 13.