Вијести, Извјештаји

Убједљива побједа над Котором

Сутјеска је вечерас у 7. колу Прве црногорске кошаркашке лиге савладала Котор – 102:73.

Ово је пета побједа нашег тима, који има и један пораз у лиги.

Сутјеска је утакмицу отворила са 8:0, а прве поене примила после скоро четири минута. У првој четвртини је екипа имала девет поена предности (23:14), али је у другом периоду Котор у неколико наврата успио да дође до изједначења.

Два и по минута до краја првог полувремена гости су повели (33:32), али је након тога Сутјеска постигла пет поена заредом и поново стигла до предности (37:33).

Послије поена Владимира Томасевића у трећој четвртини Сутјеска је први пут имала двоцифрену предност (51:40).

А у финишу треће и почетком четврте четвртине екипа је направила серију 11:0, отишла на 70:49, а до краја меча имала максималних 29 поена предности – 97:68 и 102:73.

Најефикаснији су били Никола Кочовић и Владимир Томашевић са по 16 поена.

Андреј Вулевић је имао 15, а Ђорђе Оташевић 13 поена, уз шест скокова и четири блокаде. Јован Војиновић је имао 12 поена и четири асистенције.

Филип Баровић је имао девет поена и пет скокова, а Радош Вуковић осам поена.

Милош Вујовић је имао седам, а Павле Ђуришић шест поена. Вујовић и Ђуришић су имали по шест скокова.