Вијести, Извјештаји

Сутјеска надокнадила минус 16 и савладала СЦ Дерби

Кошаркашки клуб Сутјеска савладао је вечерас у гостима СЦ Дерби 63:60 у мечу 10. кола домаћег шампионата.

Након вечерашње утакмице Сутјеска има скор од седам побједа и три пораза у Првој лиги.

Почетак меча припао је домаћину – СЦ Дерби је утакмицу отворио серијом 9:0, брзо стигао до двоцифрене предности (13:2), а средином друге четвртине имао и максималних 16 поена вишка – 33:17.

У другој половини друге четвртине Сутјеска је заиграла сјајну одбрану, топила заостатак, па је послије 20 минута било 35:29 за домаћина.

У трећој четвртини Сутјеска је била на пет поена минуса, агресивном одбраном приморала Дерби на грешке и промашене шутеве, да би у посљедњих 10 минута меч био преломљен.

Прво вођство Сутјеска је имала на пет минута и 30 секунди до краја меча када је Владимир Томашевић постигао два поена – 52:51.
Тада су се екипе смјењивале у вођству, а онда је Богдан Бојић постигао двије везане, битне тројке.

На 90 секунди до краја Ади Захирагић је погодио за три (63:57), да би у посљедњем нападу Сутјеска изгубила лопту, а Флечер Меги промашио шут за продужетак.

Најефикаснији у нашој екипи био је Владимир Томашевић са 25 поена, 11 скокова и индексом 34. Милош Копривица је имао 15 поена и осам скокова, а Богдан Бојић 11 поена.

Ади Захирагић је меч завршио са осам, а Јован Војиновић са четири поена.