Вијести, Извјештаји

Пораз од Хелиоса на старту „балона“ у Бањалуци

Сутјеска је данас у првом мечу четвртог „балона“ НЛБ АБА2 лиге поражена од Хелиоса 74:66.

Након ове утакмице наш тим је на скору од шест побједа и два пораза.

Од самог почетка је било неизвјесно. Сутјеска је преко Илије Варајића повела 4:0, а онда Хелиос преокренуо на 8:7. Од тог тренутка екипе су се смјењивале у вођству, а након првих 10 минута било је 19:18 за Хелиос.

Другу четвртину боље отвара наша екипа, која након серије 7:0 и поена Машана Врбице стиже до 30:23, да би након коша Варајића било 32:24, што је у том тренутку била максимална предност. На нашу серију ривал је узвратио са десет везаних поена и изједначио – 34:32.

Серију Хелиоса прекинуо је Богдан Бојић (34:34) и од тада се поново играло поен за поен, па је на полувремену било 38:38.

Почетком трећег периода предност је била на страни Хелиоса, који је послије поена Махковица повео 47:42, а онда и 58:46 што је била максимална предност. До краја треће четвртине наша екипа је смањила на 51:58, а онда након серије 9:0 у четвртој четвртини пришла на 58:55.

Послије тројке Владимира Томашевића Сутјеска је пришла на 60:58, на након поена Милоша Поповића након офанзивног скока и изједначила – 60:60.

До краја је било узбудљиво, Махковиц је уз звук сирене погодио тројку за 65:62, а на минут и по било је 69:64. Врбица је смањио на 69:66, али је Хелиос успио да сачува предност.

Најефикаснији је био Машан Врбица са 21 поеном. Владимир Томашевић је постигао 11, а Здравко Бошковић 10.

Сутјеска у наредном колу, у петак (15) игра против Пелистера.