Вијести, Извјештаји

Пораз од Младости, ривал у плеј-офу је МЗТ

Кошаркашки клуб Сутјеска поражен је вечерас од Младости 88:80 у посљедњем мечу регуларног дијела НЛБ АБА2 лиге.

Сутјеска са осме позиције иде на завршни турнир, који се од 13. до 17. априла одржава у Скопљу. Ривал у четвртфиналу је домаћин турнира, МЗТ.

Наша екипа је добро почела меч и у првој четвртини имала и девет поена предности (24:15). У другој четвртини Младост је након серије 8:0 први пут повела (28:26).

КК Сутјеска је одговорила, након тога узвратила серијом 8:0 и повела 41:35. Послије тога било је 46:40 за Сутјеску а онда је у финишу првог и почетком другог полувремена Младост направила серију 16:0 и први пут дошла до двоцифрене предности – 56:46.

У четвртој четвртини Сутјеска је имала и 17 поена минуса (78:61), али је успјела да у завршницу меча уђе са једноцифреним заостатком. Нажалост, до преокрета није дошло.

Најефикаснији у нашој екипи био је Радосав Спасојевић са 23 поена, пет скокова и индексом 25. Милош Копривица је имао 14 поена и девет скокова, а Богдан Бојић 13 поена. Илија Варајић и Ади Захирагић су меч завршили са по 10 поена.

Сутјеска регуларни дио сезоне у АБА2 лиги завршава са седам побједа и шест пораза.