Вијести, Извјештаји

Побједа у Скопљу за добар старт сезоне

Побједа на старту сезоне – Сутјеска је вечерас у Скопљу, у 1. колу НЛБ АБА2 лиге савладала Работнички – 71:58.

Момци су одиграли одличан меч, водили од почетка до краја, имали максималних 26 поена предности (59:33) и на сјајан начин отворили нову сезону.

Почетак утакмице је обиљежио Остин Лук, који је постигао првих осам поена за нашу екипу, па је Сутјеска повела 8:4, а кључни моменат догодио се крајем прве и почетком друге четвртине – тада је Сутјеска направила серију 12:0 и повела 30:16, што је за домаћина било недостижно.

Од тада је предност само расла, а у трећој четвртини износила максималних 26 поена – 59:33, када је са пенала прецизан био Спасојевић.

Најефикаснији је био Коби Вебстер са 15 поена. Филип Баровић је имао 12 поена, а Остин Лук 10 поена и девет асистенција.

У наредном колу, деветог октобра, Сутјеска гостује Босни. Али, прије тога екипу очекује почетак Прве црногорске кошаркашке лиге.